Natahovací silikonové tkaničky aneb chytré řešení problémů s rozvazováním

Trápí vás neustále se rozvazující tkaničky? Problém se objeví zrovna tehdy, když spěcháte, například na důležitou schůzku. Tenhle problém se dá snadno řešit. Jak?

Rozvázané tkaničky, to je věda

Připadáte si po nazutí bot jako dítě v první třídě, které usilovně tkaničku zamotává na všechny možné způsoby a nemůže přijít na správné řešení, které mu zajistí dostatečně pevnou kličku? Chyba není ve vás. „Syndrom rozvazujících se tkaniček“ už zkoumali dokonce i vědci. Podle týmu z Kalifornské univerzity v Berkeley za to nemůže nešikovnost při zavazování, ale prostá fyzika. Vliv má pohyb nohy i setrvačnost volných konců tkaniček. To vše způsobí tolik nenáviděné rozvazování, jak se podařilo dokázat v praktickém testování. Vědecký tým výsledkům svého bádání nakonec věnoval plných 17 stran odborné teorie. Tkaničky, to je zkrátka vážná věc, která si zaslouží pozornost i ve vědeckých kruzích. Aby ne, jde tu skoro o život. Kolikrát už se vám podařilo si rozvázanou tkaničku ve spěchu přišlápnout a zakopnout? My pro vás máme řešení, které tak obsáhlé vysvětlení naštěstí nepotřebuje.

Barevné silikonové natahovací tkaničky

Klasické tkaničky už nefrčí, hitem jsou natahovací tkaničky

Vynikajícím pomocníkem věčného rozvazování totiž jsou silikonové tkaničky. Jsou praktické a vyrábějí se v mnoha barevných kombinacích od velmi decentních po ty nejbláznivější odstíny. A hlavně netrpí výše uvedeným neduhem, nerozvazují se. Silikonové natahovací tkaničky se totiž vůbec nemusejí šněrovat. Hodí se do jakéhokoli typu bot, který je na zavazování. Takže budou slušet třeba vašim oblíbeným keckám. Stačí je jednoduše provléknout, díky různým délkám padnou každé velikosti boty. Jsou velmi pružné a odolné, takže určitě nehrozí žádná nehoda s přetržením. Současně si je v botě díky jejich přizpůsobivosti upravíte tak, aby vám obuv nijak „neplandala“ nebo nebyla těsná. Ocení je zaručeně nejen děti a teenageři, ale všichni hraví dospělí, kteří si potrpí na krásné barvy a praktické použití. Kdyby náhodou tkaničky kus své krásy v čase ztratily a vy jste je nechtěli ještě úplně oželet, stačí je snadno vyčistit.

Natažená modrá silikonová tkanička