Historie značky New Balance

Výroba značky New Balance byla zahájena již na počátku 20. století, konkrétně v roce 1906. Jejím zakladatelem byl William J. Riley, který zajistil bohatou budoucnost nejen této firmě, ale také kvalitní a zdravotní obuvi. Sídlem, kde příběh začal, byl americký Boston. Hlavní myšlenkou této společnosti bylo zpříjemnit lidem jejich kroky a vyrábět kromě bot jako takových i příslušenství vedoucí ke zdokonalení komfortní chůze.

Výroba tenisek New Balance

Právě takovým prvkem, který měl příjemnou chůzi podporovat, byl nártní podpůrný oblouk. Ten měl za úkol udržovat chodidlo ve správném tvaru a přispívat vhodnému rozpoložení boty. Tento typ „zdokonalené“ obuvi byl oblíbený u spousty zákazníků, mezi které patřili například policisté, zdravotníci či záchranáři. Popularita těchto bot byla vysoká především z toho důvodu, že poskytovaly pohodlí i při dlouhém každodenním nošení.

V roce 1934 přišla první významná změna ve vedení společnosti. Novým obchodním partnerem se stal Artur Hall, který díky bohatým zkušenostem v oboru mohl rozšířit oblíbení značky. Součástí nabídky byla nejen sportovní obuv, ale také zdravotnická obuv dostupná pouze na předpis.

Rok se s rokem sešel a William J. Riley se rozhodl předat své životní umění manželům Kiddovým. Paní Kiddová byla Williamovým přímým potomkem, a proto byla rodinná tradice značky zachována. Ti pokračovali v dané filozofii značky, jíž jádro myšlenky spočívalo ve snaze vyrábět speciální designovou obuv, která bude výborným společníkem při sportu i běžných či výjimečných událostech.

Výrobní sklady New Balance

Významným převratem ve vývoji této značky byla výroba světového modelu Trackster. Jednalo se o vůbec první typ obuvi, která vynikala vlnitou podrážkou dostupnou v mnoha šířkách. Ta zaujala pozornost mnoha sportovců, kteří obuv pro její kvalitu označili jako nejvhodnější pro náročné zákazníky.

Další dominantou značky New Balance byla výroba nejlehčích tréninkových bot s názvem NB 890. Lehkost pohybu a jedinečná citlivost k nohám upoutala všechny typy zákazníků. Znamenitý úspěch byl výsledkem produkce založené na domácí výrobě, víře v týmového ducha a péči při tvorbě každého jednoho páru.

V současnosti se pod touto značkou vyrábí nejen kvalitní obuv, ale i oblečení. Právě díky vlastnostem bot New Balance, na kterých byla vzájemná spokojenost výrobce i zákazníka postavena, patří dnes originální kousky k nejvíce oblíbeným.