Jakou sladit kabelku a tenisky

Vysoká škola módních kombinací aneb jak sladit kabelku a tenisky

Kabelka musí ladit k botám, tvrdí zažité módní pravidlo. Je to stále pravda? Jak se naučit kombinovat tenisky a kabelku?

Jakou kabelku si vybrat?

Kabelka musí nejen odpovídat vašemu módnímu stylu, ale být především praktická. Vyberte si podle svého životního stylu i aktuální události.

Na schůzku zvolte decentní psaníčko, do kterého se vám vejde peněženka a mobilní telefon. Malé dámské kabelky dávno nejsou výsadou pouze ryze formálních událostí, využijete je i na běžné denní nošení.

Pokud potřebujete praktický kousek na celodenní běhání po městě, využití u vás najde cross body kabelka, kterou si zavěsíte křížem přes tělo. Výhodou tohoto typu kabelek je designová variabilita, hodí se k elegantnímu i sportovnímu stylu.

Už jste slyšela název shopper bag? Prostorná pevná kabelka poskytne dostatek místa na všechny nezbytnosti. Ostatně svůj název tyto kabelky příznačně dostaly proto, že se vám do nich pohodlně vejde celý nákup. Jsou ideální volbou pro vytížené ženy a maminky.

Jak sladit kabelku teniskám

Je vhodné, pokud kabelka svým pojetím zapadá do zbytku outfitu. Ten si ostatně vybíráme podle příležitosti a na formální schůzku nejspíš nepůjdeme v ležérních roztrhaných džínách.

Tomu by měla odpovídat také kabelka. Ryze sportovní styl si žádá i sportovní kabelku. Budete-li za éterickou vílu v rozevláté tylové sukni, dopřejte si i dívčí kabelku, která na sobě může mít více zdobných prvků.

Materiál nemusí být úplně shodný, jednotlivé prvky by však spolu měly „komunikovat“. K lehké plátěné kabelce na léto se hodí nízké tenisky, které ideálně zapadnou do stejného ročního období.

Musí být boty a kabelka ve stejné barvě?

Dlouhou dobu ladění bot a kabelek platilo jako módní dogma. Pak se hravá móda chtěla od tohoto striktního nastavení osvobodit.

Dnes se dá říci, že vám móda ponechává volnou ruku. Zvolit boty a kabelku ve stejné barvě můžete, pokud ale chcete dát průchod svojí kreativitě, můžete sáhnout po netradičních barevných kombinacích. Případně vám výrazně barevná kabelka poslouží jakožto stěžejní prvek v jinak neutrálním outfitu.

Pokud už se rozhodnete pro totožné barevné ladění, mějte na paměti jedno: Oba odstíny by měly být skutečně shodné. Čím nápadnější barva bude, tím víc bude případná nesrovnalost zřetelná. Zkontrolujte si tak, zda například odstín v červené skutečně odpovídá.

A pozor, neméně zrádná může být i zdánlivě neutrální bílá. Existuje totiž v mnoha odstínech, jako je křídově bílá, slonová kost atd. Kombinovat bílou a „skoro bílou“ se vám nejspíš vymstí. Vedle sebe nebudou oba odstíny vypadat dobře, jelikož méně zářivý odstín se bude zdát být poněkud ušmudlaný a „zapraný“.

Držíme se také hesla, že v jednoduchosti je krása, k nápadné kabelce se hodí jednodušeji pojatá obuv, například jednoduché bílé tenisky. Bláznivě barevné boty nebo výstřední stříbrné tenisky si naopak žádají ryze minimalistickou kabelku.Kabelka k teniskám