Jak správně navléknout tkaničky do bot

Dělat správné věci, nebo dělat věci správně? S teniskami můžete zvládnout obojí. Koupě kecek totiž znamená udělat správnou věc. Vaše nohy vám poděkují za ideální komfort do nepohody pro každé příležitosti. Jak s tím však souvisí, že se vše má dělat správně? Tkaničky mohou přinést velkou parádu, a proto si zaslouží správné uvázání. O které byste se měli postarat právě vy.

Zavazování tkaniček ve stylu cik cak patří k nejvíce proslulým způsobům. Jedná se o výborný a neotřelý postup, který nositeli zajistí pohodlí a profesionální design. Je to velmi jednoduchý trik, jistě jej každý zná, avšak ne všichni znají přesný a korektní princip. Projdeme si tento postup tedy pořádně od začátku.

Máte svoje kecky? Výborně. První, ten nejvíce stěžejní krok máte za sebou. Přejděme tedy k práci s tkaničkami. Postavte si botu před sebe tak, aby špička mířila směrem od vás. Tkaničku protáhněte oběma dírkami u špičky tak, aby konce směřovaly ven. Zaměřte se na vzdálenosti po obou stranách a vyrovnejte je tak, aby byly stejně daleko od sebe. Tato první fáze šněrování je nejvíce zásadní. A to proto, že udává správný základ pro celý postup.

Do ruky vezměte pravou část tkaničky a protáhněte ji napříč do druhé dírky z levého sloupce. Nemusíte si lámat hlavu, zda tkaničku protáhnete směrem dovnitř či ven. V tomto popisu budeme využívat metody, kdy tkanička bude směřovat zvenku dovnitř. Tento styl totiž prokazuje více elegantní výsledek. Ovšem v opačném případě jistě nic nezkazíte. Stejnou taktiku proveďte i s levou částí tkaničky. Umístěte ji tedy do druhé dírky z pravého sloupce. Jediné, na co je třeba dávat pozor, je udržení jednotného postupu po celou dobu vázání. Tedy pokud jednou začnete vázat tkaničku zvenku dovnitř, další kroky již neměňte.

Správný postup již znáte. Opakujte jej tolikrát, kolik řad vám vaše tenisky nabízí. Nebojte, nebude to trvat dlouho a budete moci vykročit do světa ve svých oblíbených botách. Až budete provlékat tkaničku skrz poslední dírku, můžete dojít k té nejvíce šarmantní fázi. Vyberte vámi nejvíce oblíbený styl mašle a nově stvořený komplet je na světě.

Mezi další styly, jak lze tkaničky u bot vázat, patří metody jako rovné tkaničky, pevná pata, mřížování či uvázání na mašli. Pokud tedy toužíte po absolutně originálním designu, pátrejte po takto odlišných postupech. Ovšem metoda vázání cik cak je jednoznačně nejjednodušší, a zároveň nejvíce oblíbená, a to díky rozsahu elegance, který její vzhled poskytuje. Když zvolíte právě tento postup, rozhodně nic nezkazíte.

Popsali jsme vám, jak na navlékání tkaniček cik cak. Na závěr zde naleznete posledních pár inspirací. Budou se týkat volby tkaniček. Takové materiály, které se dnes nejvíce vyrábí, jsou polyesterové, bavlněné, nylonové či polypropylenové. Lépe se vám budou vázat kulaté, ovšem i placaté jsou v dnešní době velice oblíbené.

Jak navléknout tkaničky