Jak odstranit žvýkačku z podrážky?

Mít zajímavou, moderní a pohodlnou obuv je snem každého z nás. Aby vám obuv dostatečně sloužila, je nutné se o ni také vhodně starat. Přes veškeré úsilí vás náhle postihne nečekaná situace s nevábně vyhlížející žvýkačkou přilepenou na podešvi nových tenisek. Ani netušíte, kde jste do ní šlápli. Jak ji účinně odstranit z podrážky a přitom nepoškodit novou obuv? Možností se nabízí hned několik, stačí si jen zvolit tu nejlepší a nejefektivnější.

1. Zkuste žvýkačku ochladit v mrazícím zařízení a následně ji mechanicky odstranit

Obuv očistěte, zabalte do igelitového sáčku. Snažte se pevně přitisknout žvýkačku k igelitovému sáčku. Pak vložte sáček s obuví do mrazicího boxu. Tam ho zanechte po dobu asi 6i hodin. Následně se pokuste mechanicky odstranit ztuhlou žvýkačku.

2. Obdobným principem je odstranění žvýkačky z podešve pomocí ledu

Sáček s ledem přiložte k postiženému místu a nechte působit. Tuhou žvýkačku se pokuste šetrně odstranit pomocí tyčinky nebo dřívka.

3. Použijte na odstranění žvýkačky líh nebo ocet

Pokud to materiál podešve dovolí, zkuste žvýkačku opakovaně potřít lihem či octem. Žvýkačka by se měla částečně rozpustit a následně uvolnit z podešve.

4. Použijte máslo, margarín či olivový olej

Máslo nebo olivový olej naneste na žvýkačku a nechte působit asi 15 minut. Poté zkuste žvýkačku mechanicky odstranit pomocí hrubšího kartáče. Ale pozor, snažte se nepoškodit podešev. Po odstranění žvýkačky podešev umyjte odmašťovacím prostředkem.

5. Odstraňte žvýkačku pomocí písku a tyčinky

Na podešev se žvýkačkou nasypejte větší množství písku. Asi po pěti minutách se snažte žvýkačku pomocí tyčinky mechanicky odstranit.

Při odstraňování nežádoucí žvýkačky buďte opatrní na používání různých rozpouštědel, aby nedošlo k poškození podešve nebo svršku obuvi. Věnujte pozornost informaci ohledně použití výrobku. Pokud není uvedena na obale prostředku, pokuste si ji vyhledat na webových stránkách výrobce.

Odstranění zvykacky z tenisky