Jak sušit boty v sušičce

Mít sucho v botách se může zdát jako banální věc. Ovšem to je velkou mýlkou. O boty je důležité pečovat, a to nejen z pohledu mytí, ale i sušení. Nošení nedokonale suché obuvi Vám může způsobit nemalé nepříjemnosti, jako například příčinu vzniku plísně v botách či puchýře na nohou. Kromě toho má sušení bot v sušičce i své výhody. Pokud budete boty sušit podle tohoto návodu, budete je mít suché relativně rychle, a díky tomu po krátké chvíli opět na noze.

Jak sušit boty sušičce

Zcela zásadní význam má zjištění materiálu, ze kterých jsou boty vyrobeny. Co můžete do sušičky bez obav vložit je syntetika či bavlna. Co do ní ovšem rozhodně nepatří, jsou boty kožené či takové, které mají gelovou podrážku. A samozřejmě ani boty špinavé. Veškerá obuv by měla být předem ručně umyta jemným čisticím prostředkem. Dále je vhodné z bot vyndat tkaničky (až na poslední cvočky – bude to mít ještě význam). Poté, až budete mít všechny potřebné informace, můžete přejít k samotnému procesu sušení. Nezapomeňte, že se boty mají sušit s nízkou či střední teplotou, a to po dobu maximálně šedesáti minut.

Sušička sice nemusí být plná, ovšem doporučuje se nesušit boty samotné. Když do sušičky vložíte zároveň několik ručníků či utěrek, zabráníte tak jejich poničení z nárazů po stranách. Boty se do sušičky vkládají jako poslední. Podrážkami přitiskněte ke sklu dvířek a špičky nechte směřovat vzhůru. Teď přichází role tkaniček na posledních cvocích. Držte je při zavírání dvířek, přiskřípněte je a zabráníte tak volnému pohybu bot po sušičce.

Máte doma takovou sušičku, která obsahovala speciální koš na boty? V tom případě můžete proces s tkaničkami vynechat, celé je vyndat a boty obklopit ručníky a utěrkami.

Jistěže existují i další „klasické“ taktiky, jak boty vysušit. Proložit boty savým papírem, aby byla voda rychleji vsáknuta, a nechat uschnout v teple, lze samozřejmě také. Ovšem sušení pomocí sušičky je jednoznačně rychlejší a spolehlivé. Určitě vyřaďte jakýkoliv papír, který by měl barvit, tj. noviny potištěné textem. Černá barva by na např. bílé obuvi mohla způsobit nepříjemnosti.

Stále máte obavy, že se něco pokazí, boty se poničí, a vy je nebudete moci reklamovat? Vezměte si příbalový leták od bot, které jste zakoupili, a tam máte určitě definováno, v jakém případě je možné boty reklamovat.